České házenkářky na ME nepostoupily, v klíčovém duelu podlehly Švédsku

Zázrak se nestal, českým házenkářkám účast na prosincovém mistrovství Evropy v Dánsku a Norsku unikla. Ve svém posledním duelu v kvalifikaci by musely zdolat Švédsko o osm branek. Ve Skövde však domácímu týmu podlehly 25:31 a musely přihlížet jeho postupové radosti. Už dříve bylo jasné, že z prvního místa druhé skupiny jdou dál Maďarky.

zdroj: iDNES.cz

Českému družstvu se nepovedl úvod zápasu, rychle prohrávalo 0:6. První gól vstřelily svěřenkyně loučícího se trenéra Jiřího Tkadlece až v desáté minutě a do poločasu domácí hráčky zvýšily své vedení až na sedm gólů.

Zvýšenou bojovností po přestávce dokázaly Češky duel zdramatizovat a deset minut před koncem prohrávaly jen o dvě branky. Po technických chybách, které pramenily z bojovnosti i únavy, však o možnost vyrovnat či vyhrát přišly.

"Nepodařilo se nám zachytit jejich nástup, neproměnili jsme šance a nepokryli rychlý protiútok. Nehráli jsme ani dostatečně důrazně v obraně. Dobrý pocit mám až ze hry ve druhém poločase a musím holky pochválit za obrovskou bojovnost," doplnil trenér Jiří Tkadlec, který u reprezentace končí.

Publikováno: 30. 05. 2010