České házenkářky na Švédky nestačily, v kvalifikaci ME podruhé padly

České házenkářky prohrály v Zubří ve svém druhém zápase v 2. kvalifikační skupině o postup na ME se Švédskem 21:28 (9:12) a před jarním pokračováním soutěže jsou na třetím, tedy nepostupovém místě. Ve dnešním druhém duelu skupiny prohrál Ázerbájdžán s Maďarskem 15:31 (6:16).

zdroj: iDNES.cz

Reprezentační kouč Jiří Tkadlec se kvůli potížím na brankářském postu rozhodl pro nečekaný tah a do důležitého zápasu nasadil třiačtyřicetiletou legendu Lenku Černou, která působí v roli jeho asistentky.

Účastnice olympijských her v Soulu v roce 1988, jež momentálně chytá za mistrovské Veselí nad Moravou, ho nezklamala.

"Lenka zachytala výborný zápas. Jsem rád, že nám tenhle tah vyšel," řekl Tkadlec České televizi. Jeho svěřenkyně do přestávky favorizovanému soupeři zdatně sekundovaly.

"V první půli jsme odehráli vyrovnané utkání, dokonce jsme možná byli dvacet minut malinko lepší. Švédský tým je ale opravdu světová třída, ve druhé půli nás přehrály postupným útokem, mají velmi dobře propracovanou obranu a nám se nedařilo v postupném útoku zakončovat střelbu ze spojek. To byl asi ten hlavní rozdíl," konstatoval trenér.

Černou mrzela porážka, ale s výkonem týmu byla spokojená. "Mohly jsme ten rozdíl ve skóre udržet nižší, ale určitě jsme podaly dobrý výkon. Bojovaly jsme, hrály šedesát minut naplno, za to můžeme holkám poděkovat," řekla z pozice asistentky trenéra.

"Švédky nás přehrávaly silou hlavně ve druhém poločase, byly na tom líp fyzicky," uvedla.

Odvety se Švédskem a Maďarskem a oba zápasy s posledním Ázerbájdžánem odehrají české reprezentantky na jaře příštího roku. Na prosincový šampionát v Norsku a v Dánsku postoupí ze skupiny dva celky. Český tým naposledy startoval na ME v roce 2004.

Česko - Švédsko 21:28 (9:12)
Nejvíce branek: Zámorská 6/4, Kysučanová 3/1, Poznarová 3/2, Kutlvašrová 2/1, Tomečková 2 - Ahlmová 7/2, Holmgrenová 5, Bosonová a Wikenstenová po 4. Rozhodčí: Miščuk, Rožkov (oba Ukr.). Sedmimetrové hody: 9/8 - 4/4. Vyloučení: 3:3.


Publikováno: 18. 10. 2009