České házenkářky se chystají na zápas s Ázerbajdžánem

České házenkářky se začaly v pátek v Brně připravovat na nedělní kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy.
Nálada v týmu je po středeční výhře se stejným soupeřem v Baku pozitivní a hráčky jsou odhodlané uspět i v brněnské odvetě, řekla asistenkta trenéra Lenka Černá.

zdroj: NovaSport

Češky porazily ve středu v Baku Ázerbajdžán po zlepšeném výkonu ve druhém poločase 26:19. "Hra měla vysoké tempo a náš náskok v průběhu hry postupně narůstal. Rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší, ale pár nepřesností v postupném útoku, zejména technické chyby a nevstřelení několika gólů z prostoru brankoviště, vrátilo soupeře částečně zpět do hry," okomentoval středeční utkání Jiří Tkadlec, kouč českého celku.

Svěřenky kouče Tkadlece měly přesto utkání pod kontrolou a v Baku si připsaly první vítězství v kvalifikační skupině. Tu však na čele zamotalo překvapivé vítězství Maďarska ve Švédsku, české házenkářky proto musejí bezpodmínečně v dalších utkáních už jen vyhrávat.

České házenkářky mají v Brně v pátek na programu odpolední trénink, pak budou odpočívat a znovu se ve staré královopolské hale ve Vodově ulici sejdou k předzápasovému tréninku ještě v sobotu odpoledne.
Ázerbajdžánský výběr se podle odborníků nemůže měřit s těmi nejlepšími evropskými týmy a jeho cesty končí většinou v předkvalifikacích na vrcholné akce. "Český tým by měl tohoto soupeře porazit bez problémů o deset gólů," soudí kouč mistrovského Veselí nad Moravou Peter Sabadka.

Současnou kvalifikaci Ázerbajdžán načal dvěma vysokými prohrami - se Švédskem 11:31 a doma s Maďarskem 15:31. Následně prohrál i s Českou republikou. Reprezentační výběr nedělního soupeře tvoří skoro výhradně hráčky tamního mistrovského celku Abu Baku, který dodal do výběru 14 hráček. Hlavními oporami týmu jsou Jekatěrina Pecheová, Julia Děrjabinová a Jelena Govorcová.

Publikováno: 02. 04. 2010