České házenkářky spoléhají na bouřlivé zuberské fandy

Loňská domácí výhra českých házenkářů nad olympijskými vítězi z Francie, díky níž vykročili za postupem na mistrovství Evropy, inspiruje jejich ženské kolegyně. Národní tým věří, že domácí úspěch nad silnými Švédkami může znamenat stejný impuls.

zdroj: iDNES.cz

"V tomto zápase vidíme klíč k postupu," přisvědčil trenér Česka Jiří Tkadlec před soubojem, který začíná zítra v Zubří v 15.30.

Česko vstoupilo do kvalifikace o mistrovství Evropy porážkou 20:24 v Maďarsku. Ve hře o dvě postupová místa ho zítra čeká ještě kvalitnější protivník. A nejen proto, že Švédky v úvodním utkání deklasovaly Ázerbájdžán 31:11.

"Mají výborný tým. Většina jich hraje v Dánsku, což je nejlepší soutěž na světě," upozornila spojka české reprezentace Iva Zámorská.

"Spoléhají na kvalitní obranu založenou na vysokých spojkách, které dobře blokují. Navíc mají kvalitní gólmanky a rychlá křídla," popsala.

Obě družstva na sebe narazila předloni v baráži o mistrovství Evropy. Švédsko vyhrálo obě utkání - o 4 a o 6 branek. "Byly to docela vyrovnané zápasy, ale Švédky se od té doby výrazně posunuly dopředu," upozornila Zámorská.

Český tým doufá, že k překvapení mu pomůžou diváci. Spoléhá na tradiční bouřlivou kulisu, která se v Zubří pravidelně schází.

"Házená je tady oblíbená, chodí hodně lidí, takže věřím, že přijdou i na nás," přeje si spojka Lenka Kysučanová, která v Zubří nastoupí poprvé. "Nikdy jsem tady nebyla, ani jako divák. Ale líbí se mi tu, prostředí je příjemné."

Vstupenky stojí 50 korun, každý divák dostane k lístku dvě piva.
Publikováno: 17. 10. 2009