České házenkářky v kvalifikaci o Evropu přejely Ázerbájdžán

České házenkářky vyhrály v neděli v Brně ve svém čtvrtém vystoupení v kvalifikační skupině o účast na mistrovství Evropy 2010 s Ázerbájdžánem 37:25.
Výběr trenéra Jiřího Tkadlece položil základ výhry již v prvním poločase, který bez problémů vyhrál 19:11.

zdroj: NovaSport

Češky se prosazovaly zpočátku díky razanci své elitní spojky Zámorské. V momentu, kdy se soupeřky na okamžik přiblížily na dvougólový kontakt, je začala z rychlých protiútoků neomylně trestat Salčáková a výsledkem byl osmigólový poločasový rozdíl.

Polevení domácích v koncentraci v první desetiminutovce sice přineslo Ázerbájdžánu snížení na čtyřbrankový rozdíl, po timeoutu se však český celek vzpamatoval a nepřipustil v utkání s outsiderem skupiny sebemenší komplikace.

Česká republika - Ázerbajdžán 37:25 (19:11)
Nejvíce branek: Salčáková 8, Zámorská a K. Černá 7 – Tankaskaja 5, Babajeva 4. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3. Vyloučení: 5:6. Rozhodčí: Kolevski, Nikolovski (oba Makedonie). Diváci: 250. Hráno v Brně.

Publikováno: 04. 04. 2010