Házenkářky začaly v boji o ME porážkou

České házenkářky vstoupily do kvalifikace mistrovství Evropy porážkou. V Kecskemetu dnes svěřenkyně trenéra Jiřího Tkadlece prohrály s domácím Maďarskem 20:24. V neděli se Češky utkají v Zubří se Švédskem, jejich třetím soupeřem ve skupině je Ázerbájdžán.

zdroj: isport.blesk.cz

Tkadlec ocenil zejména taktickou stránku české hry. "Hráčky splnily všechny pokyny, které jsme jim dali, a to zejména v defenzivní činnosti. I proto padlo v utkání relativně málo branek," uvedl trenér na svazovém webu.

Českému týmu se naopak příliš nedařilo v postupném útoku. "Nedokázali jsme se prosadit přes vysoký střed soupeře střelbou z prostoru spojky ani střelbou z pivota. V obraně jsme dobře pokrývali soupeřovy útočné kombinace a v závěru jsme sahali po remíze. Ta by byla určitě obrovským překvapením," poznamenal Tkadlec.

V prvním poločase zápasu v Kecskemetu trápila české reprezentantky především brankářka Pálingerová, která vedle vyložených šancí likvidovala soupeřkám i sedmimetrové hody. V poločase tak hostující družstvo prohrávalo s čtvrtým celkem z olympijských her v Pekingu o čtyři branky 9:13.

I po změně stran pokračovala Pálingerová ve výborném výkonu z první půle a připravovala o sebedůvěru další české střelkyně. Přesto se Tkadlecův tým dokázal protivníkovi přiblížit až na rozdíl jediné branky, ale v závěru Maďarky opět gólově odskočily.

"Jsem rád, že jsme si v bouřlivé atmosféře dokázali, že i na půdě soupeře umíme odehrát dobrý zápas, a bude to určitě povzbuzením do nedělního zápasu se Švédskem. Mám také radost, že jsme ve druhém poločase uhráli se soupeřem remízu, protože v kvalifikaci může rozhodovat každý gól," dodal Tkadlec.

Mistrovství Evropy se uskuteční v prosinci příštího roku v Norsku a v Dánsku. Z kvalifikační skupiny postoupí na ME dva celky. Český tým naposledy startoval na evropském šampionátu v roce 2004.

Maďarsko - Česko 24:20 (13:9)
Nejvíce branek: Tóthová 8 - Tomečková 4, Kysučanová a Poznarová po 3. Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba Chorv.). Diváci: 1800. Švédsko - Ázerbájdžán 31:11 (13:6).

Publikováno: 15. 10. 2009