Hledá se trenér, který vystřídá Zerzáně

Kdo vystřídá Jiřího Zerzáně v roli reprezentačního trenéra házenkářek? Český svaz házené (ČSH) vyhlásil výběrové řízení, jehož výsledek bude znám 7. února. Zerzáň, v současnosti kouč chorvatského celku Podravka Koprivnica, oficiálně oznámil svůj konec u národního týmu na prosincovém mistrovství Evropy v Dánsku, kde český celek obsadil osmou příčku.

zdroj: iDNES.cz

Kandidáti mají šanci přihlásit se do 28. ledna. Svým zájmem se už v minulosti netajili lodivod mistrovské Slavie Luboš Zeman a dosavadní Zerzáňův asistent Lubomír Krejčíř, trenér Olomouce. Spekulovalo se i Antonínu Střelcovi, René Kumpánovi a dalších. Prvním důležitým testem nového kormidelníka českého týmu bude kvalifikace o postup na mistrovství světa, v níž se házenkářky utkají se silným Nizozemskem.

ČSH chce zajistit maximální objektivnost výběru, v pětičlenné komisi zasedne i jeden zástupce z jiného odvětví míčových sportů. "Je dobře obeznámen s problematikou vedení ženského kolektivu, a navíc bude odproštěn od zákulisních tlaků. Nechceme zveřejňovat ani jména dalších členů komise, abychom předešli případným lobby," pravil svazový trenér Jiří Tkadlec. Výběrové řízení bylo vyhlášeno i na místo reprezentačního kouče kadetek a kadetů.

Publikováno: 07. 01. 2003