Lenka zachytala výborně, chválil kouč Černou. Češky však znovu ztratily

Sázka na bouřlivé zuberské prostředí českým reprezentačním házenkářkám nevyšla. Hlavním důvodem ovšem byla kvalita soupeře. V kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy, k němuž nastoupily na Valašsku, podlehly Švédsku 21:28.

zdroj: iDNES.cz

"Hráli jsme proti týmu světové třídy," uznal trenér Česka Jiří Tkadlec. Jeho výběr je po dvou kvalifikačních utkáních bez bodu, protože ve čtvrtek prohrál o čtyři góly v Maďarsku.
Domácí družstvo věřilo, že v házenkářské baště zopakuje loňský úspěch mužských kolegů, které nečekaná výhra nad olympijskými vítězi z Francie katapultovala na evropský šampionát. Aby zvýšil naděje svého celku, sáhl Tkadlec k překvapivému taktickému tahu. Do branky poslal svou asistentku Lenku Černou.
Tento plán vyšel dokonale. 43letá legenda, která chytá interligu ve Veselí, byla nejlepší hráčkou domácích. "Lenka zachytala výborně," ocenil Tkadlec svou kolegyni. "Ale z výsledku jsem zklamaná," podotkla Černá.
Proč Češky prohrály, i když se mohly spolehnout na zkušenou brankářku? Švédské házenkářky lépe bránily a také v postupném útoku se prosazovaly výrazněji než domácí.
"Mají velmi dobře propracovanou obranu a nám se nedařilo v postupném útoku zakončovat střelbu ze spojek," popsal Tkadlec. "Stříleli jsme do bloků a tím jsme dovolili, aby soupeřky chodily do brejků," přidala se spojka Lenka Kysučanová.
Úvod zápasu přitom naznačoval, že domácí výběr by mohl překvapit. Až do stavu 6:4 vedl. Jenže pak se přece jen projevily větší zkušenosti švédského družstva. "Potěšilo mě, že šedesát minut jsme bojovali naplno. Jen je škoda, že konečný rozdíl nebyl menší," posteskla si Černá.

Publikováno: 19. 10. 2009