Reprezentaci povede dosavadní asistent

Po Jiřím Zerzáňovi převezme reprezentační celek házenkářek jeho dosavadní asistent Lubomír Krejčíř. Současný trenér interligové Olomouce uspěl ve výběrovém řízení, v němž se utkal s dalšími dvěma kandidáty - lodivodem pražské Slavie Lubošem Zemanem a slovenským trenérem Tomášem Kuťkou. Antonín Střelec svou kandidaturu den před výběrovým řízením odvolal.

V pětičlenné komisi, před kterou v úterý v půlhodinovém vystoupení předestřeli tři adepti své vize, zasedli předseda Českého svazu házené (ČSH) Jaroslav Chvalný, místopředseda ČSH a zkušený diplomat František Táborský, předseda reprezentační komise Martin Tůma, svazový trenér Jiří Tkadlec a coby nezávislý člen Jan Karger, bývalý trenér reprezentace basketbalistek.

"Jednání proběhla v klidu," přiblížil atmosféru Jiří Tkadlec. Komise se nakonec rozhodla pro Krejčíře, svůj závěr však držela v tajnosti a vyjevila jej až v pátek před Výkonným výborem ČSH, který jejich volbu schválil. "Teď funkci oficiálně nabídneme Lubomíru Krejčířovi a už jen záleží, jestli ji přijme," dodal Tkadlec.

"Po takovém výsledku výběrového řízení není důvod nabídku odmítnout," usmál se Lubomír Krejčíř, který by se měl upsat do 31. 12. 2006. Podle jeho slov zůstane realizační tým nezměněn. Do měsíce by měl rozhodnout, kdo vedle něj usedne na lavičku jako asistent. "Určitý okruh lidí už mám, ale všechno je ještě předčasné," poznamenal novopečený kouč národního celku.

Šestačtyřicetiletý Krejčíř působil u reprezentace coby asistent od roku 1998, nejprve spolupracoval s Vojtěchem Marešem, poté s Jiřím Zerzáněm. Ještě předtím vedl rovněž v roli druhého trenéra s Tomášem Kuťkou český výběr juniorek a s mládežnickými týmy přivezl medaile z akademických mistrovství světa či středoškolských šampionátů. Trenérstvím se zabývá třicet let, už v sedmnácti začínal s žáčky. Od roku 1989 se věnuje ženským složkám.

Jeho prvním testem bude tradiční březnový mezinárodní turnaj v Chebu, který bude důležitou prověrkou před květnovou kvalifikací o postup na mistrovství světa v Chorvatsku. V play off hraném na dvě utkání se české házenkářky střetnou se silným Nizozemskem.

Publikováno: 07. 02. 2003