Reprezentaci prověří vicemistři Evropy

Soupeř zvučného jména čeká české házenkáře v jejich úvodním vystoupení roku 2003. Svěřenci trenéra Trtíka zahájí v pátek své účinkování na mezinárodním turnaji v Německu s domácím výběrem. Pro celek vicemistrů Evropy se jedná o jednu z posledních prověrek před světovým šampionátem v Portugalsku, který začíná 20. ledna. Dalšími účastníky třídenního klání budou ve Stuttgartu Maďaři a německé 'béčko'

zdroj: iDNES.cz

Česká reprezentace, jež se na rozdíl od svých příštích soků na MS neprobila, se chystá na červnová utkání play off o postup na mistrovství Evropy v roce 2004 ve Slovinsku. Hutný blok tří turnajů zahájila na sklonku prosince v polských Kielcích, po německém turné se ještě vydá do španělské La Coruni, kde se od 10. do 12. ledna střetne s domácím týmem, Slovinskem a Brazílií, vesměs účastníky MS.

"Potom už se národní tým sejde až před kvalifikací, volné termíny prostě nejsou. Jedná se tak o poslední příležitost hráče vyzkoušet," podotkl svazový trenér Jiří Tkadlec.

Házenkáři se zase po delší odmlce chtějí dočkat vítězství, v Polsku remizovali s mužstvem pořadatelské země, se Slovenskem a výrazně podlehli Maďarsku, jemuž se nyní mohou ve Stuttgartu revanšovat.

V sestavě se po půlroční absenci znovu objeví několik karvinských opor, které podepsaly reprezentační smlouvy na další půlrok. Z osobních důvodů se naopak omluvili Kamil Heinz a křídelník bundesligového Nordhornu Jan Filip, schází i Alexandr Radčenko.

Z původní nominace vypadl pivot David Juříček, jenž zahajuje své angažmá ve francouzském Istres, největší zastoupení v sedmnáctičlenném kádru má vedoucí celek interligy Frýdek-Místek.

Nominace českých házenkářů na turnaj v Německu
Brankáři: Martin Galia (Karviná), Radek Musil.
Křídla: Michal Kraus, David Kalous (všichni Frýdek-Místek), Tomáš Heinz (Karviná), Karel Nocar, Daniel Čurda.
Spojky: Jaroslav Zemánek (všichni Dukla), Alois Mráz (Solingen), Jurij Kyryljuk (Zubří), Roman Farář (Karviná), Milan Berka, Martin Kovář, Petr Kejval.
Pivoti: Václav Straka (všichni Frýdek-Místek), Petr Hrubý (Dukla), Andrej Titkov (Karviná).

Publikováno: 02. 01. 2003